Regulamin

Postanowienia ogólne
Wszystkie turnieje cyklu mają kategorię B+ i rozgrywane są zgodnie z przepisami PFS.

Oficjalna Piłka
Turnieje rozgrywane są Oficjalna Piłką, którą w sezonie 2012-13 jest piłka firmy Dunlop.

Licencja zawodnika
Osoby nie posiadające licencji będą mogły wypełnić zgłoszenie w klubie, w dniu turnieju.

Zgłoszenia
Termin zgłoszeń mija o godz. 10:00 w przeddzień turnieju. Jeżeli do turnieju Open nie zgłosi się 24 uczestników, termin losowania może zostać przesunięty maksymalnie do godz. 18:00, a zgłoszenia (według kolejności) będą przyjmowane tylko do chwili uzyskania pełnej obsady turnieju (24 osoby).

Lista rezerwowa
Osoby zgłaszające się po wyznaczonym terminie będą wpisywane na listę rezerwową według kolejności zgłoszeń. Osoba z listy rezerwowej może zająć wyłącznie miejsce osoby, która zrezygnowała z udziału w kwalifikacjach.

Turniej Open - godz. 10:00
W turnieju weźmie udział maksymalnie 24 zawodników, w tym 20 najwyżej notowanych w rankingu PFS (w przypadku przyznania dzikiej karty - 19) oraz 4 z kwalifikacji. Mecze gramy do dwóch wygranych setów. Półfinały, finał i mecz o trzecie miejsce do trzech wygranych setów. Pierwsze mecze sędziują zawodnicy wskazani przez Sędziego Głównego, a kolejne zawodnicy przegrywający.

Turniej kwalifikacyjny - godz. 08:30
Jeżeli do turnieju zgłosi się ponad 24 chętnych, zostanie rozegrany turniej kwalifikacyjny o 4 miejsca. Czterej najwyżej notowani zawodnicy zostaną rozstawieni, a pozostali będą dolosowani. Zawodnicy, którzy nie zakwalifikują się do turnieju głównego, rozgrywają turniej pocieszenia o miejsca od 25. Wszystkie mecze w turnieju kwalifikacyjnym i turnieju pocieszenia są rozgrywane do dwóch wygranych setów.

Turniej Damski i Juniorski - godz. 12:00
Jeżeli do turnieju zgłosi się 4 lub 5 chętnych w danej kategorii, mecze będą rozgrywane systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Przy 6 uczestnikach - drabinka turniejowa do dwóch wygranych setów, półfinały, finał i mecz o trzecie miejsce do 3 wygranych setów.

Rezygnacja (turniej główny)
W przypadku rezygnacji zawodnika po losowaniu, jego miejsce zajmie osoba wylosowana spośród przegranych w ostatniej rundzie turnieju kwalifikacyjnego. Jeżeli nie będzie zastępstwa, przeciwnik otrzyma BYE.

2012 © RMD